18 Kasım 2012 Pazar

buğday yağının cilde faydası

Buğday yağı nedir? Buğday yağı bitkisel cilt bakımı için oldukça faydalı muhteşem bir cilt bakım ürünüdür. Hücre yenileyici bir özelliği sayesinde ciltdiniz bambaşka bir görünüme kavuşur. Bu özellik sayesinde selülit için; yanık yara ve diğer cilt sorunlarında ve kırışıklık tedavisinde oldukça etkili bir yağdır.
Bu yağ ayrıca hassas ve yıpranmış saçlar için oldukça faydalıdır. Cilt lekeleri, güneş lekeleri ve doğum lekelerinin birebir çözümüdür. Yüz ve vücudun diğer bölgelerinde korkmadan rahatlıkla kullanılabilirsiniz.
Buğday Yağının Faydaları: Buğday yağı içeriğinde bulunan E vitamini ve mineraller bakımından oldukça zengindir. Yüzün ve vücudun E vitamini ihtiyacını tek başına karşılamaktadır.
Buğday Yağının Kullanım Önerileri: Nemlendirici özelliği sayesinde banyo sonrasında yüz ve vücuda masaj yapılarak uygulanabilir. Bu yağ kuru saçlar için güzel bir saç bakım ürünüdür.
Ebru Şallı güzellik ve bakım denilince akla gelen birkaç isimden birisi. Son olarak dünyaca ünlü güzellik ürünleri Dr. Murad markasının reklam yüzü oldu. Ebru Şalı’nın seçilmesi sebepleri Dr. Murad ile  sıcak bir ilişkisi olması ve 31 yaşında olmasına rağmen cildinin 21 yaşında olması.

Hafta içi her sabah TV8′de Ebruli programında izleyicileri ile kendisinin de uyguladığı doğal maske tariflerini paylaşıyor. İşte Ebru Şallı’dan hücre yenileyici gözaltı maskesi;
Malzemeler,
 • 1/2 kivi
 • 1 Çay kaşığı buğday yağı ( kırışıklıkları açma özelliği vardır)
 • 1 Çay kaşığı bal
Kiviyi cam rendede rendeleyin ( cam rende daha küçük rendeliyor) .Buğday yağı ve balı ekleyerek karıştırın.  Temiz cilde gözaltlarına uygulayın, 20 dk. beklettikten sonra ılık su ile yıkayın. Bu maskeyi hafta bir gece yatmadan önce yapabilirsiniz. 4 haftada gözaltlarınızdaki değişimi göreceksiniz. Gece sürülmesinin sebebi cildimizin gece 1 ila 3 arasında kendini yenilemesi.

sponsorlu bağlantılar

İlgili yazılar

 1. BUĞDAY YAĞI
 2. Ceviz Yağının Faydaları Nelerdir?
 3. CEVİZ YAĞININ FAYDALARI
 4. Kayısı Çekirdeği Yağının Cilde Faydaları Nelerdir?
 5. cilt lekeleri için buğday özü
 6. Balık Yağının faydaları
 7. Acı Badem, Acı Badem Sütü, Acı Badem Yağının Faydaları
 8. Ceviz yağının mucizevi etkileri
 9. Nane yağının faydaları: Migren ve baş ağrısı için şifalı bitkiler
 10. Kakao Yağının Cilde Faydaları
 11. Kakao Yağının Cilde Faydaları!
 12. Menekşe yağının saça faydaları
 13. GÜL SUYU VE GÜL YAĞININ FAYDALARI
 14. OZON YAĞI FAYDALARI VE ZARARLARI
 15. DEVEKUŞU YAĞI YAŞLANMAYI ÖNLÜYOR
 16. Tam Buğday Ekmeği

Benzer Yazılar0 yorum:

Yorum Gönder