11 Ekim 2012 Perşembe

Erkeklerde baldırlarda kasınma sebebıkasinti1 bacak kaşıntısı nedenleriBacaklarda aşırı derecede bir kaşıntı olması durumunda kesin sebep için doktora başvurmanızı tavsiye ederim. aynı sorun bende de olmuştu. Doktora gittim. Sebebi erkeklerin büyük çoğunluğunda olan bir sorunmuş. Sebebi kış aylarında deri kuruması imiş. Eczaneden yapay bir ilaç yapıldı ilk sürme ile büyük yararını gördüm. Hepinize sağlıklı günler dilerim.

Ayrıca :
Kaşıntı nedir?
Kaşıntı kaşınma arzusu uyaran bir duygudur. Kaşıntı kişiyi oldukça rahatsız edebilir. Şiddetli olduğunda uykusuzluğa, gerginliğe ve depresyona neden olabilir. Kaşıntının gerçek nedeni bilinmemektedir. Derideki sinirler etkilenerek, histamin adlı bir kimyasal salgılanınca, beyinde kaşıntı duyusunu oluşturur. Kaşıntı bazen bir cilt hastalığı ile birlikte olabilirken, bazen de bir iç hastalığının belirtisi olabilir. İç organ hastalığı bulunmayan diğer kaşıntılı hastalarda kaşıntının nedeni psikolojik olabilir.
Kimlerde kaşıntı vardır?bacak kaşıntısına ne iyi gelir
Kaşıntının çok belirgin rahatsızlık verdiği bir çok deri rahatsızlığı vardır. Örneğin kurdeşen, su çiceği ve egzema da kaşıntı vardır. Bazı deri hastalıklarında ise döküntü olmadan kaşıntı olabilir. Yaşlılarda görülen kuru deriye bağlı kaşıntı bunun bir örneğidir. Bu kaşıntı özellikle kışın atar ve deride başka bir bulgu yoktur. Kaşıntının nedeni genellikle kuru cilt olmakla birlikte bazen kaşıntının nedeni bir iç hastalığı da olabilir. Derinin uyuz gibi bazı parazitik hastalıklarında da oldukça kaşıntı mevcuttur. bacak kaşıntısı neden olurDermatoloji uzmanları bu hastalıklara muayene ile kolaylıkla tanı koyabilirler. Eğer bir bende kaşıntı var ise bu benin kansere dönüştüğünün bir belirtisi olabilir. Bu durumda tanı koyabilmek için biyopsi yapmak gerekebilir.
Kaşıntıya neden olabilecek bir çok iç hastalığı vardır. En sık rastlanılan böbrek yetmezliğine bağlı kaşıntıdır. Hepatit C yi de içeren karaciğer rahatsızlıkları, guatr ( tiroid bezinin fazla veya az hormon salgılaması) da kaşıntı nedenleri arasındadır. Demir eksikliği, polistemia vera ve multibl myeloma gibi kan hastalıklarında da kaşıntı olur. Ara sıra lenfomalarda da kaşınyı görülebilir. İnme gibi nörolojik tablolarda da kaşıntı olabilir.
bacak kaşıntısı tedavisi
bacak kaşıntısı nedenleri
6779475959042354473 2073533494575309506?l=prlist.blogspot bacak kaşıntısı nedenleri

İlgili yazılar:

 1. Bacaklarda kaşıntı nedenleri
 2. Bacak
 3. Bel
 4. saglikbilgini.com arşiv
 5. Saglik haberleri arşivi
 6. Sagliknilgini sağlık yazıları
 7. Kansızlık-Anemi nedenleri kansızlık belirtileri nelerdir kansızlık tedavisi erkeklerde kansızlık
 8. EGZAMA
 9. Şifalı Bitkiler ve Faydaları
 10. Şifalı Bitkiler
 11. Mineraller Ve Mineral Çeşiteri
 12. Herderde Deva Bitkiler A'dan Z'ye
 13. Menopoz Nedir
 14. Boyun
 15. saglık haberleri arşivi 11 Oca 2011
 16. 2011 saglık haberleri guncel saglikbilgini haberleri
 17. BİTKİLER HAGİ DERDE DEVA
 18. SLE (Sistemik Lupus Eritematosus)
 19. Astım belirtileri nedenleri nelerdir astım şikayetleri astım tedavisi
 20. KANSIZLIK (ANEMİ): Nedenleri, belirtileri, tanısı ve tedavisi
 21. Saglik haberleri 24 ara 2010 saglik bilgini haberleri güncel
 22. Akapunktur nedir ?
 23. Kadınlarda yorgunluğun nedenleri
 24. Kas
 25. Bacak bacak üstüne atıp oturmayın
 26. Alerji Hastalıkları
 27. Çocuklarda Bulaşıcı Hastalıklar
 28. Romatizma
 29. Cilt lekelerinden kurtulmak mümkünmü
 30. Türk erkekleri göğüs küçültmek için bıçak altına yatıyor

Benzer Yazılar0 yorum:

Yorum Gönder